logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 28951529 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Zahraniční dobrovolníci přijedou rekonstruovat Šternberský dvůr

Zahraniční dobrovolníci přijedou rekonstruovat Šternberský dvůr

 

Do obcí Klášter a Nepomuk přijede ve dnech 16. 7. - 29. 7. 2017 skupina zahraničních dobrovolníků, kteří se zapojí do renovace Šternberského dvora. V rámci dobrovolného projektu, který se pořádá ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-SDA, se budou podílet na úpravě prostor bývalého šternberského panství.

 

 

Do obcí Klášter a Nepomuk přijede ve dnech 16. 7. - 29. 7. 2017 skupina zahraničních dobrovolníků, kteří se zapojí do renovace Šternberského dvora. V rámci dobrovolného projektu, který se pořádá ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-SDA, se budou podílet na úpravě prostor bývalého šternberského panství. Skupinu deseti dobrovolníků budou tvořit účastníci z Taiwanu, Turecka, Španělska a České republiky. V Nepomuku a Klášteře stráví dva týdny. Dobrovolnický projekt, takzvaný workcamp, se zde koná poprvé.

 

 

Dobrovolníci mají v plánu společnými silami pročistit areál Šternberského dvora a zbudovat zde místo pro setkávání místních, které by bylo vhodné i pro provozování volnočasových aktivit. Náplní workcampu není jen práce. Dobrovolníci chtějí poznat Česko, proto budou ve volném čase podnikat výlety do okolí a seznamovat se s místní kulturou. Celý projekt bude zakončen projekcí, která bude reflektovat provedenou práci a přínos dobrovolníků. Její součástí bude prezentace států a míst, ze kterých dobrovolníci pocházejí.

 

 

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

 

Zdroj:http://zpravodajstvi.ecn.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22