logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 28351654 | 2018
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Objevte široké využití ultrazvuku napříč obory

Objevte široké využití ultrazvuku napříč obory

 

Jen z okraje si připomene, že ultrazvuk je vlnění, které má frekvenci nad hranicí naší slyšitelnosti. Pohybuje se okolo 20 kHz. Z toho důvodu ho tolik neovlivňuje ohyb. Díky svým schopnostem má ultrazvukové vlnění velké využití. Nejvíce si lidé spojí ultrazvuk s lékařstvím. Při různých vyšetřeních jako například ultrasonografie nebo echokardiografie se můžeme setkat právě s použitím ultrazvuku . Dále si mnoho lidí představí sonar a echolokaci. Nicméně to nejsou z daleka všechny oblasti, kde se v běžném životě můžeme setkat s využitím ultrazvuku. Podívat se můžete na ultrazvuk.eu.

 

 
 
Kvalita vzduchu je důležitá
 
 
Ultrazvuku jste si mohli také povšimnout u dalších přístrojů, mezi které mimo jiné patří i zvlhčovače vzduchu. Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu udržují kvalitu vzduchu v provozovnách, výrobních halách, ale i v domácnostech. Díky speciálním čidlům, která jsou zabudována v jednotlivém zařízení, se zvlhčovače sami zapnout v okamžik, kdy je potřeba se postarat o vzduch v místnosti. Pokud si ovšem chcete sami regulovat zapínání a vypínání zvlhčovače, je možno toto automatické zapínání vypnout. Na trhu je k dispozici velký výběr ultrazvukových zvlhčovačů vzduchu.

 

 

 
 
Účinné čištění ultrazvukem
 
 
Ve výrobách, zdravotnictví, laboratořích, autoservisech, klenotnictví, ale i domácnostech se můžeme setkat se zařízením, které se nazývá ultrazvuková čistička. Ultrazvukové čističky jsou zařízení, ve kterých probíhá za pomoci chemické reakce velice účinné a efektivní čištění. V čistícím médiu dochází ke vzniku velkého množství malých perliček, následné implozi a vzniku energie, která zajistí ono kvalitní čištění. Mezi uživateli jsou oblíbené čističky řad Ecoson, Industrial a Laboratory. Při výběru je třeba dbát pozornost velikosti, je potřeba si uvědomit, jaké předměty se budou čistit a podle toho uzpůsobit výběr a typ čističky.
 

 


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Nakladatelství Grada logo Terinvest logo Divadlo U 22